FARBY KREDOWE - PROSTY SPOSÓB NA ODMIANĘ TWOJEGO WNĘTRZA

Farby kredowe to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz bez dużych nakładów finansowych całkowicie odmienić dotychczasowy wystrój swojego mieszkania. To prosty sposób, aby tchnąć w stare meble zupełnie nowe życie i jednocześnie nie zniszczyć ich vintage’owego charakteru. Dzięki wielu zaletom farby kredowe powoli zaczynają wypierać z rynku popularniejsze jak dotąd farby akrylowe. Czym charakteryzują się farby kredowe i dlaczego warto na nie zwrócić uwagę podczas planowania remontu?

Łatwa aplikacja bez konieczności matowienia podłoża

Jedną z największych zalet farb kredowych jest ich uproszczona aplikacja. W przeciwieństwie do popularnych farb akrylowych, farby kredowe nie wymagają uprzedniego przygotowania podłoża i mogą być aplikowane również na meble, na których już znajduje się farba. Nałożenie farby akrylowej wymaga uprzedniego zmatowienia mebla i oczyszczenia go z wszelkich resztek farb i lakierów, podczas gdy malowanie farbami kredowymi La Pajarita nie wymaga nawet zaaplikowania podkładu - również w przypadku, gdy malujemy gładkie, lakierowane powierzchnie, np. metal.

Widoczna struktura farby kredowej ułatwia stylizację mebli

Dla jednych ta cecha będzie wadą, dla innych zaletą - mianowicie farby kredowe po wyschnięciu pozostawiają na powierzchni wyraźną strukturę. Widoczny jest nie tylko każdy ruch pędzla, ale także wszelkie nierówności powierzchni oraz wytarcia. Taka właściwość farby kredowej będzie warta uwagi szczególnie we wnętrzach o rustykalnym charakterze. Do momentu nałożenia wierzchniej warstwy lakieru (który ma za zadanie zabezpieczyć farbę przed jej wytarciem), możliwe jest także zintensyfikowanie tego efektu poprzez delikatną pracę z papierem ściernym.

Wysoka trwałość farb kredowych

Wbrew powszechnemu przekonaniu, farby kredowe swoją trwałością wcale nie odbiegają od dobrze nam znanych farb akrylowych, a zabezpieczone woskiem bądź lakierem mogą służyć nam nawet przez kilka lat. Samo nakładanie wosku powinno się odbywać w trzech etapach. Pierwszym z nich jest nałożenie wosku, który nakładamy aż w trzech warstwach. Przerwa pomiędzy kolejnymi warstwami powinna wynosić około 3 godziny. W momencie, gdy nasz mebel jest już dokładnie pokryty woskiem, możemy przejść do jego szlifowania. Szlifowanie to proces polegający na wygładzaniu pomalowanego mebla z wszelkich nierówności i wypukłości. Następnie przechodzimy do polerowania (inaczej nabłyszczania) powierzchni. W tym celu używamy tkaniny, najlepiej bawełnianej. Po takim przygotowaniu, mebel jest już gotowy do użytku!

Sprawdź całą ofertę w kategorii farby kredowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl