KREATYWNOŚĆ PEŁNA KOLORU. SPERSONALIZUJ I ODMIEŃ SWOJĄ CODZIENNOŚĆ!

Mieniąca się wszystkimi barwami tęczy rybka lub motyl na dziecięcej koszulce. Przyciągający wzrok wzór w stylu boho na bluzce lub sukience. Zupełnie nowa odsłona płóciennych toreb czy trampek, a nawet pościeli czy mebli obitych płótnem. Niepowtarzalne efekty poprzedza wspaniała zabawa, w której mogą brać udział nawet najmłodsi. Wszystko to jest możliwe dzięki farbom do tkanin, dostępnym w przeróżnych kolorach i rodzajach.

Farby do tkanin La Pajarita

Wybierając markę farb, warto zwrócić uwagę na hiszpańską firmę La Pajarita. Historia tego rodzinnego przedsiębiorstwa sięga 1928 roku, a współczesna oferta odznacza się szczególną jakością. La Pajarita można przetłumaczyć jako papierowy kogucik do zabawy – ta przyjazna nazwa nawiązuje do idei firmy, polegającej na inspirowaniu i promowaniu kreatywności wśród dzieci i dorosłych.

Jeśli szukamy dobrze kryjącej, uniwersalnej farby do różnych rodzajów powierzchni, na przykład mebli – świetnie sprawdzi się farba kredowa La Pajarita. Jest odporna na warunki atmosferyczne, a niespełna 200 ml farby wystarczy na pokrycie nawet 2 metrów kwadratowych powierzchni. Całkowicie bezwonna i bezpieczna – może być wykorzystywana do dekorowania, czy odrestaurowywania mebli i innych przedmiotów przez wszystkich członków rodziny.

Na bazie wody

Farbą typową do malowania tkanin jest farba na bazie wody. Można nią malować wszystkie rodzaje materiałów – zarówno naturalne jak syntetyczne. Uwaga – nadaje się do nanoszenia nawet czarne tkaniny; kolor koszulki czy innej części garderoby może być zupełnie dowolny. Wystarczy, że materiał będzie czysty.

Bogactwo kolorów i poszczególnych ich odcieni sprawia, że podczas pracy z tą farbą oraz pędzelkiem, stemplami, wałkami czy pistoletem do malowania – ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

Po nałożeniu farby trzeba pozostawić dzieło do wyschnięcia, po czym uprasować: najpierw przewrócone na lewą stronę, a następnie – przez szmatkę – już po stronie, na której znajduje się nasz autorski projekt. Pomalowaną tkaninę można prać po dwóch dniach w temperaturze nie wyższej niż 40 stopni.

A może w farby spreju?

Być może jednak najlepszym wyborem okaże się wygodna w użyciu, szybkoschnąca farba w spreju? Również na bazie wody, zamknięta w poręcznej buteleczce z aplikatorem, zapewnia dziecinnie proste użycie, bez względu na rodzaj tkaniny. Farbkę wystarczy rozpylić na materiale, który pod jej wpływem zmieni nieco fakturę, lecz pozostanie przy tym miękki i miły w dotyku.

Przed użyciem warto zrobić „próbę generalną” – najlepiej na zbędnym fragmencie tkaniny. Należy pamiętać też o wstrząśnięciu butelką oraz o tym, by pierwszy psik skierować w powietrze, w celu oczyszczenia dyszy. Naciskając pompkę do połowy otrzymamy rozbryzgi, natomiast pompka dociśnięta do końca daje efekt mgiełki. Pomalowaną tkaninę należy pozostawić do wyschnięcia na około cztery godziny, po czym uprasować (po stronie innej niż wzór), bez użycia funkcji pary.

W tym przypadku gama kolorystyczna zawiera szesnaście barw, w tym dwa o metalicznym połysku i cztery fluorescencyjne. Umożliwiają one otrzymanie efektu przechodzenia jednej barwy w drugą oraz malowanie przy użyciu rozmaitych szablonów – gwiazdek, rybek, motyli, balonów etc., które bez trudu można wyciąć z papieru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl