Gramatura papieru
Faktura papieru
Kolor papieru
Rodzaj składu
Rodzaj okładki
Przeznaczenie
Cena
-
od
do
Czym różnią się między sobą bloki rysunkowe i techniczne? Te pierwsze charakteryzuje niska gramatura, do 120 g/m2. Blok rysunkowy A3 lub A4 świetnie sprawdza się więc do rysowania kredką, ołówkiem i węglem, a także do tworzenia wycinanek, wydzieranek, origami czy dekoracji. Z kolei blok techniczny A3 i A4 wyróżnia się sztywniejszymi kartkami o gramaturze powyżej 120 g/m2, a im wyższa gramatura, tym grubsza kartka. Bloki techniczne doskonale sprawdzają się do malowania farbami oraz tworzenia zaproszeń, kartek okolicznościowych, dyplomów czy klejonych figur geometrycznych.
W ofercie Świata Artysty znajdziesz białe, czarne i kolorowe bloki rysunkowe oraz techniczne, które różnią się między sobą gramaturą, liczbą kartek i wieloma innymi parametrami. W naszym sklepie z artykułami dla plastyków możesz zaopatrzyć dziecko w wieku szkolnym, a także wyposażyć własną pracownię w wysokiej jakości bloki akwarelowe czy bloki do markerów.
Na co zwrócić uwagę, wybierając blok techniczny lub rysunkowy?
Jako profesjonalny sklep z artykułami dla plastyków oferujemy szeroki wybór bloków technicznych i rysunkowych. Nasze produkty są niezwykle zróżnicowane, dlatego przed zakupem rozważ poniższe parametry:
- wymiary – najpopularniejsze to A3, A4 i A5, choć dostępne są również wymiary niestandardowe,
- gramatura papieru – u nas znajdziesz bloki o gramaturze od 70 g/m2 do 250 g/m2,
- faktura papieru – oferujemy bloki gładkie, lekko ziarniste oraz ziarniste,
- ilość kartek – od cienkich 10-kartkowych bloków aż do 50-stronicowych artykułów plastycznych,
- kolor papieru – biały, czarny lub mix kolorów,
- rodzaj składu – szyty, klejony albo na spirali,
- rodzaj okładki – miękka papierowa lub z tekturowym tyłem,
- przeznaczenie – do szkicowania, farb akwarelowych, prac plastycznych, malowania, markerów itp.
Bloki rysunkowe dla małych artystów
Po pierwszy blok rysunkowy sięgamy jeszcze przed pójściem do szkoły. Dla wielu maluchów jest to jedna z najlepszych form rozrywki – nie tylko podczas deszczowych dni. Chcesz, żeby Twoje dziecko spędzało mniej czasu przed smartfonem lub telewizorem? Zapewnij mu doskonałą zabawę i rozbudź jego kreatywność! Klasyczny blok rysunkowy A4 to najlepszy przyjaciel małego artysty, który pozwala się wyciszyć i przelać na papier niezwykłe historie rozgrywające się w dziecięcej wyobraźni. Aby urozmaicić czas wolny dziecka, możesz wybrać blok rysunkowy kolorowy, który nadaje się również do tworzenia wycinanek.
Jaki jest najlepszy blok techniczny do farb akwarelowych?
Malowanie farbami akwarelowymi wymaga zastosowania odpowiedniego papieru. Blok techniczny akwarelowy wyróżnia się lekko fakturowaną powierzchnią, która jest odporna na wielokrotne poprawki korekcyjne. Taki papier sprawdzi się nie tylko do akwareli, lecz także do gwaszu, akrylu, tuszu, pasteli, kredek, ołówka i węgla. W związku z tym, że akwarela jest techniką wodną, bloki techniczne do farb akwarelowych powinny mieć wysoką gramaturę, co najmniej 250 g/m2. Papier o zbyt niskiej gramaturze może bowiem się marszczyć i obniżać estetykę pracy.
Jaki blok rysunkowy do markerów i promarkerów?
Cechą charakterystyczną markerów jest to, że przebijają na drugą stronę kartki. Do tworzenia ilustracji markerami zupełnie nie nadaje się więc klasyczny blok rysunkowy. Mogłoby się wydawać, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie blok techniczny A4 o wysokiej gramaturze – to jednak nie do końca prawda! Można bowiem cieszyć się intensywnymi kolorami markerów, a przy okazji korzystać z cienkiego papieru. Najlepszym rozwiązaniem jest blok do markerów (70 g/m2), który składa się z powlekanych kartek. Za sprawą warstwy ochronnej, znajdującej się z tyłu kartki, taki papier jest zabezpieczony przed nadmiernym wchłanianiem atramentu, co sprawia, że markery wolniej się zużywają.
Blok techniczny czarny – do czego służy?
Blok techniczny kolorowy i biały to tylko dwie z dostępnych opcji. Rosnącym zainteresowaniem cieszy się blok techniczny czarny, który można wykorzystywać do rysowania metalicznymi kredkami i pisakami, kredą, sangwiną, sepią czy białym żelopisem. Czarny blok techniczny sprawdzi się także w scrapbookingu i innych pracach związanych z wycinaniem.