Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Blog Świata Artysty

FARBY DO TWARZY I CIAŁA


 

Ludzie malują swoje ciała od dawien dawna. Malunek może też pełnić rolę maski i przebrania. Właśnie to zastosowanie malowania twarzy jest tak lubiane przez dzieci i sprawia, że zabawa nabiera rumieńców.

Dzieci kochają malowanie farbą do twarzy!

I trudno się dziwić. Na czas zabawy mogą zostać postacią z ulubionej bajki, zwierzęciem, które podziwiają, czy superbohaterem, który ratuje świat. Wystarczy farba do twarzy, kilka minut i przyjęcie urodzinowe zapełnia się Minionkami, Smerfami, tygrysami, pandami, księżniczkami, strasznymi stworami, Spidermanami i kim jeszcze tylko zapragną być mali marzyciele.


W umiejętnych rękach farby do ciała zmieniają się w magiczny krem, który wyczarowuje bajkowe postaci. A kiedy przekażemy je dzieciom i pozwolimy puścić wodze fantazji, zabawa staje się jeszcze lepsza.

Farba do twarzy musi być bezpieczna

Farby do twarzy i ciała to farby należące do kategorii farb dekoracyjnych. Ponieważ stosuje się je bezpośrednio na skórę, muszą być nietoksyczne i powinny łatwo się zmywać. Najczęściej wystarczy do tego ciepła woda i mydło. Ślady po farbach do ciała zwykle łatwo znikają z ubrań podczas prania.

Żeby farby do malowania twarzy spełniły swoją rolę, powinny łatwo się rozprowadzać, mieć żywe, wyraziste kolory i być bardzo wydajne. Właśnie takie farby do twarzy i ciała znajdziesz w naszym sklepie.

Farby do ciała w zastosowaniach artystycznych

Nie tylko organizatorzy przyjęć, animatorzy zabaw i dzieci chętnie korzystają z farb do ciała. Farby do bodypaintingu są często wykorzystywane na pokazach różnego rodzaju, podczas happeningów, w sesjach fotograficznych i najróżniejszego rodzaju przedsięwzięciach artystycznych, w których ludzkie ciało jest tworzywem artysty.

Jakie farby do ciała wybrać?

Przede wszystkim bezpieczne, a więc renomowanego producenta, przetestowane i przeznaczone do malowania ciała. Takie właśnie znajdziesz w naszym sklepie. Dobrze jest oszacować potencjalne zużycie w zależności od liczby osób, które będą malowane. Nie ma nic gorszego niż uczestnik przyjęcia, dla którego zabrakło najatrakcyjniejszego koloru. Farby do ciała i twarzy są zwykle bardzo wydajne. Jeśli jednak nie masz pewności, które wybrać, chętnie pomożemy.

Jak używać farb do ciała i twarzy?

Farby do twarzy są rozpuszczalne w wodzie i malowanie nimi wymaga użycia niewielkiej jej ilości. Oferowane przez nas farby są bardzo wydajne i nie ma potrzeby aplikowania bardzo grubej warstwy, żeby osiągnąć oczekiwany efekt. Jeśli nie lubisz korzystać z pędzelka możesz sięgnąć po kredki do malowania twarzy. Łatwo się jej nanosi, są miękkie i pozwalają na większą precyzję. Farby za to pozwalają na blendowanie kolorów.

Ciekawym wyborem są pisaki do malowania twarzy, które można wykorzystać do stworzenia zmywalnego tatuażu na ciele. 

PS

Czy wiesz, że zamiłowanie do malowania ciała na określony kolor może być źródłem trwających całe wieki nieporozumień? Niektóre plemiona Indian lubiły malować swoje ciała na czerwono. Najprawdopodobniej z tego powodu do wszystkich rdzennych mieszkańców Ameryki przylgnęło na lata określenie „czerwonoskórzy”, które nie miało wiele wspólnego z rzeczywistością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl