Sprawdź więcej
Sztaluga stołowa ART-RAM Margaret / Bern
Sztaluga stołowa ART-RAM Margaret / Bern
233,80 zł 189,00 zł
szt.
Blok mix-media kwadratowy SM-LT - 200g, 32ark. 14x14cm
Blok mix-media kwadratowy SM-LT - 200g, 32ark. 14x14cm
74,50 zł 61,10 zł
szt.

Blog Świata Artysty

Zestaw farb do techniki marmurkowej C.KREUL Magic Marble Metallic - 6 szt.

Cena: 80,00 zł 80.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Zestaw farb dekoracyjnych HobbyLine Magic Marble Metallic

Zestaw zawiera 6 kolorów metalicznych po 20 ml (niebieski, zielony, czerwony, fioletowy, złoty, srebrny)

Porady:

Farba do różnego rodzaju gładkich podłoży takich jak: szkło, metal, plastik (muszą być uprzednio oczyszczone za pomocą specjalnych środków).

Kolejność, z jaką wlewa się farbki do wody, będzie miała wpływ na ostateczny wygląd marmurkowego wzoru. Pierwszy kolor jest rozpraszany przez drugi, co oznacza, że drugi kolor będzie bardziej intensywny, żywszy.

Przy kompozycjach monokolorystycznych należy użyć bezbarwnej farby marmurkowej w połączeniu z marmurkowym kolorem.

Kolory można swobodnie mieszać by w ten sposób uzyskać indywidualne odcienie.

Używając farb marmurkowych należy pamiętać o zachowaniu dynamicznego tempa prac by nie dopuścić do przedwczesnego wyschnięcia poszczególnych warstw farby i utworzenia suchej powłoki na powierzchni wody.

Oryginalne kolory można uzyskać tylko na kolorze białym. Na posiadających ciemniejszą strukturę, kolory przybierają nieco ciemniejszą barwę.

Słoiczki farb powinny być zamykane niezwłocznie po użyciu. Podczas malowania zaleca się używania rękawiczek oraz fartuszka.

Przed przystąpieniem do wykonywania dekoracji na tkaninach należy wykonać próbę na małym kawałku, by sprawdzić ich reakcję.

 

Instrukcja obsługi:

1. Selekcja kolorów:

Napełnij pojemnik wodą, w której obiekty będą mogły zostać całkowicie zanurzone. Pamiętaj, może zdarzyć się tak, że po zastosowaniu techniki marmurkowania nie wszystkie pojemniki dadzą się umyć. Zaleca się zatem, aby zastosować dodatkowe zabezpieczenie pojemników w postaci worków foliowych. Dobrze wstrząśnij i przyłóż słoiczek do lustra wody, pozwalając farbie kapać na jej powierzchnię.

2. Tworzenie wzoru:

Im więcej kolorów zakroplisz do wody, tym lepszy uzyskasz efekt końcowy. W przypadku wyrobów styropianowych należy użyć maksymalnie 15 kropli i nie więcej niż 4 kolory. Po zakropleniu farb do wody należy niezwłocznie przystąpić do tworzenia wzoru używając do tego celu drewnianej pałeczki. By uzyskać najlepsze efekty należy poddać zmieszaniu 2-3 kolory.

3. Zanurzenie:

Umieść obiekt, np. styropianowy model, na drewnianym patyczku, stopniowo zanurzaj go w wodzie, odczekaj chwilę i szybko wyciągnij go z powrotem. By zapobiec formowaniu się na powierzchni zanurzanego przedmiotu dodatkowej warstwy kolorystycznej wystarczy przed wyciągnięciem dekorowanego przedmiotu delikatnie dmuchnąć w lustro wody spychając kolor do krawędzi pojemnika. Następnym krokiem jest suszenie. W zależności od rodzaju przedmiotu użytego do koloryzacji całkowity czas schnięcia to 15-30 minut. Po wyschnięciu ozdobione przedmioty można wycierać szmatką.

4. Prace końcowe:

Przed przystąpieniem do kolejnej fazy marmurkowania należy zebrać z powierzchni wody (obrzeży pojemnika) nadmiar farby i jej resztki za pomocą papieru. Dzięki temu będziemy mieli gwarancję, że kolejne kolory zakroplone do wody utworzą unikalny wzór. Kiedy woda stanie się zbyt zanieczyszczona, należy ją wymienić.

 

 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl