Sprawdź więcej
 Zeszyt OXFORD Esse FIZYKA brulion A5, 80k., kratka
Zeszyt OXFORD Esse FIZYKA brulion A5, 80k., kratka
15,90 zł 12,00 zł
szt.
 Zeszyt OXFORD Esse MATEMATYKA brulion A5, 80k., kratka
Zeszyt OXFORD Esse MATEMATYKA brulion A5, 80k., kratka
15,90 zł 12,00 zł
szt.
Zeszyt OXFORD Esse ANGIELSKI brulion A5, 80k., kratka
Zeszyt OXFORD Esse ANGIELSKI brulion A5, 80k., kratka
15,90 zł 12,00 zł
szt.
Zeszyt OXFORD Esse BIOLOGIA brulion A5, 80k., kratka
Zeszyt OXFORD Esse BIOLOGIA brulion A5, 80k., kratka
15,90 zł 12,00 zł
szt.
 Zeszyt OXFORD Esse HISTORIA brulion A5, 80k., kratka
Zeszyt OXFORD Esse HISTORIA brulion A5, 80k., kratka
15,90 zł 12,00 zł
szt.
 Zeszyt OXFORD Esse CHEMIA brulion A5, 80k., kratka
Zeszyt OXFORD Esse CHEMIA brulion A5, 80k., kratka
15,90 zł 12,00 zł
szt.
Zeszyt OXFORD Esse POLSKI brulion A5, 80k., linia
Zeszyt OXFORD Esse POLSKI brulion A5, 80k., linia
15,90 zł 12,00 zł
szt.

Blog Świata Artysty

Pędzle to bezsprzecznie jedno z podstawowych narzędzi w pracowni tak artysty malarza, jak i pretendenta do tego szacownego tytułu, niezależnie od jego wieku. Służy do nakładania farby na malowaną powierzchnię.

Każdy pędzel składa się z trzech elementów: trzonka, skuwki i włosia, ale nie każdy będzie służył nam do tego samego. Ba! Wręcz nie ma na to szans!

Pędzle głównie mają zastosowanie we wszelakiego typu technikach malarskich takich jak malarstwo olejneakrylowetemperowegwaszakwarelowe, ale zdarza się, że używane są również do pisania (w kaligrafii) czy rysowania techniką lawowania, a także w konserwatorstwie, archeologii i kosmetyce.

Najczęściej pędzle dzieli się ze względu na rodzaj włosia:

  • NATURALNE – z włosia wołu, końskiego, koziego, wiewiórki, sobola, kucyka, szczeciny, itp.
  • SYNTETYCZNE – z włosia nylonowego, taklonu, gumowe, gąbkowe

Drugi najpopularniejszy podział to ten ze względu na kształt: okrągłe, płaskie, „koci język”, ukośnie ścięte, wachlarzowe, mop, liner, itp.

Jeśli więc szukasz czegoś, a tym czymś są akurat pędzle, trafiłeś doskonale! My na pewno mamy go u siebie i dołożymy wszelkich starań, aby jak najprędzej trafił do Ciebie!

Pędzle do malowania, to najważniejsze narzędzie artysty, a ich wybór jest ogromny: płaskie, okrągłe, precyzyjne, duże, z włosiem naturalnym i syntetycznym... Nic dziwnego, że nie tylko początkujący artyści mogą mieć problem ze znalezieniem najlepszego rozwiązania. Zastanawiasz się, jakie pędzle do malowania warto wybrać na początek? Szukasz prezentu dla znajomego artysty i nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Może chcesz uzupełnić swoją kolekcję o pędzle idealnie dopasowane do potrzeb?

Pędzle malarskie możemy podzielić według kształtu, zastosowania i rodzaju włosia. Najpopularniejsze pędzle artystyczne to:

  • Okrągłe pędzle malarskie – zwykle wykorzystywane do szczegółów, wypełnień, wykańczania; dostępne w wielu rozmiarach, zarówno do prac precyzyjnych, jak i tła.
  • Płaskie pędzle artystyczne – polecane do wszystkich rodzajów farb, pozwalają na rysowanie, retuszowanie, tworzenie pogrubień i zdec
  • Pędzle konturowe – bardzo cienkie, precyzyjne, wykorzystywane nie tylko do farb olejnych czy akrylowych, ale również kolorowaniu modeli czy malowaniu porcelany.
  • Pędzle Bright – o zakrzywionej krawędzi na końcówce, pozwalają na malowanie grubszych kresek i szczegółów, wykorzystywane do farb olejnych i akrylowych.
  • Pędzle wachlarze – charakterystyczne ułożenie włosia w wachlarz pozwala na tworzenie efektu cętkowania, glazurowania i nadawania faktury.

Warto zwrócić uwagę nie tylko na kształt, ale również rodzaj włosia: pędzle do malowania farbami gęstymi powinny być sztywniejsze, szczeciniaste lub syntetyczne. Z kolei pędzle do malowania farbami akrylowymi powinny posiadać miękkie, delikatne włosie – za najdroższe, ale jednocześnie najlepsze pędzle uchodzą te z włosia sobolowego. Jeśli jednak budżet nie pozwala Ci na wybór pędzli sobolowych, włosie syntetyczne stanowi bardzo dobrą alternatywę: włókno poliestrowe zatrzymuje wodę i farbę, dlatego sprawdzi się doskonale w pracy z farbami olejnymi. Farby wykonane ze szczeciny wyróżnia duża higroskopijność i jednocześnie sztywność – warto posiadać kilka w swojej kolekcji, zwłaszcza jeśli interesuje Cię malarstwo olejne.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogaty asortyment dla plastyków: oferujemy duży wybór pędzli naturalnych i syntetycznych w wielu kształtach i rozmiarach. Stawiamy na najwyższą jakość, dlatego po nasze produkty do malowania sięgają profesjonaliści. Jednocześnie przywiązujemy dużą wagę do jak największego wyboru – w naszym sklepie bez problemu zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne produkty i akcesoria. Nasze pędzle malarskie wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, a staranne wykończenie zapewni niezawodność nawet podczas intensywnego użytkowania. Jeśli interesuje Cię sklep z artykułami plastycznymi w najlepszych cenach, zapraszamy na zakupy! W Twoim mieście nie ma sklepu z artykułami dla plastyków? Zakupy online to najwygodniejsze rozwiązanie – dzięki niemu bez problemu zaopatrzysz się we wszystkie niezbędne akcesoria.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl