Sprawdź więcej
Zestaw Kreatywny Giotto Be-be modelina i akcesoria
Zestaw Kreatywny Giotto Be-be modelina i akcesoria
210,00 zł 150,00 zł
szt.
Zestaw flamastrów Kuretake Clean Color Warm Grey - 6 kolorów
Zestaw flamastrów Kuretake Clean Color Warm Grey - 6 kolorów
85,00 zł 72,00 zł
 Marker  KURETAKE UV POSTERMAN 15mm - yellow
Marker KURETAKE UV POSTERMAN 15mm - yellow
22,00 zł 18,90 zł
szt.
Lakier do micro spękań Pentart dwuskładnikowy 2x50ml
Lakier do micro spękań Pentart dwuskładnikowy 2x50ml
30,50 zł 23,79 zł
szt.

Blog Świata Artysty

Sztalugi stołowe


 

Korzystanie ze sztalug jest konieczne zarówno w przypadku profesjonalnego, jak i amatorskiego malowania. Umożliwia objęcie całości kompozycji wzrokiem i swobodne dokonywanie zmian. Sztalugi stołowe są znakomitym akcesorium do tworzenia niewielkich obrazów, najczęściej w pozycji siedzącej. Mogą również służyć do ekspozycji dzieła sztuki. W naszym sklepie online z artykułami plastycznymi, oprócz tej kategorii akcesoriów kupisz również produkty do malowania, w tym dopasowane do sztalug stołowych podobrazia.

Sztaluga stołowa Galfrez IBIS Sztaluga stołowa Galfrez IBIS
Cena: 37,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sztaluga stołowa Galfrez Fogo Sztaluga stołowa Galfrez Fogo
Cena: 118,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sztaluga stołowa Leniar PULPIT Sztaluga stołowa Leniar PULPIT
Cena: 58,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sztaluga stołowa ART-RAM Alexandra / Mont Blanc Sztaluga stołowa ART-RAM Alexandra / Mont Blanc
Cena: 158,00 zł
zobacz więcej
Sztaluga stołowa ART-RAM Margaret / Bern Sztaluga stołowa ART-RAM Margaret / Bern
Cena: 234,00 zł
zobacz więcej

Sztalugi stołowe malarskie – obowiązkowe wyposażenie każdej pracowni

Sztaluga nawet dla laików wydaje się sprzętem niezbędnym każdemu artyście. Odpowiednio ustawiona pozwala na wygodne umiejscowienie płótna, a poprzez to na wykonanie swojej pracy szybciej i precyzyjniej. Stabilne zamontowanie materiału, na którym wykonywane będzie dzieło, jest szczególnie istotnie w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z malarstwem. Dzięki niemu istnieje mniejsze ryzyko umieszczenia na płótnie nieprecyzyjnych pociągnięć pędzla. Dla osób, które na początek nie chcą zajmować się tworzeniem dzieł wielkoformatowych, idealnym początkiem będą sztalugi stołowe.

Komu przydadzą się sztalugi stołowe?

Głównymi odbiorcami sztalug, zarówno drewnianych, jak i aluminiowych, będą osoby mające zamiar wykorzystać je do szeroko pojętych celów artystycznych. Duże konstrukcje, które sprawdzają się przy tworzeniu większych scen rodzajowych lub portretów, niekoniecznie będą wygodne podczas malowania niewielkich gabarytowo obrazków. W takich sytuacjach znacznie wygodniej jest postawić (stosunkowo niewielką) sztalugę na stabilnym blacie, na przykład stole i malować w wygodnym fotelu lub na krześle. Sztaluga stołowa drewniana dla artystów jest również doskonałym pomysłem na prezent. Niezależnie od wieku, osoba obdarowana będzie mogła rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę ze sztuką. Nawet jeśli pierwsze próby artystycznej ekspresji nie pójdą po naszej myśli, elegancko wykonana sztaluga może służyć jako stojak na już gotowy obraz lub większe zdjęcie. Sztaluga stołowa jest więc akcesorium, które nie musi być wykorzystywane wyłącznie zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem, ale pozwala na wdrożenie własnych pomysłów. Czy w końcu nie można na sztaludze umieścić lustra? Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w mieszkaniach studenckich, jak i w warunkach loftowych.

Sztaluga stołowa drewniana a aluminiowa

Sztalugi stołowe wykonane mogą być z różnych materiałów. Standardowo jest to drewno. Ten materiał jest wytrzymały i stabilny. Jednocześnie jest naturalny i bardzo estetyczny. W naszym sklepie dostępna jest jednakże także sztaluga stołowa aluminiowa do malowania. Wykorzystany w jej konstrukcji metal łączy w sobie dwie chyba najbardziej pożądane cechy – lekkość i wytrzymałość. Specjalna konstrukcja pozwala także na jej złożenie. Jest to szczególnie dużym atutem w przypadku, kiedy nie mamy oddzielnego pomieszczenia, w którym malujemy i nie zawsze możemy przechowywać nasze narzędzia na wierzchu. Bez problemu możemy ją złożyć w taki sposób, że zajmuje niewiele miejsca i możemy ją umieścić w dowolnym schowku. Taka możliwość jest także przydatna w sytuacji, gdy chcemy popracować poza standardową lokalizacją. Złożenie sztalugi znacznie ułatwia jej transport. Wybór między sztalugami drewnianymi a aluminiowymi jest więc uzależniony od wielu czynników.

Sztalugi stołowe to doskonałe rozwiązanie dla każdego artysty. Zarówno tego profesjonalnego, jak i zajmującego się malowaniem amatorsko. W naszym sklepie dostępnych jest wiele modeli, które charakteryzują się doskonałą jakością wykonania oraz wytrzymałością i funkcjonalnością. Oferowane produkty pochodzą od renomowanych producentów i spełnią wymagania nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl