Opcje przeglądania

Blog Świata Artysty

Niewiele jest takich przedmiotów, które towarzyszą nam przez całe życie. Bez wątpienia możemy jednak zaliczyć do nich zeszyty, po które pierwszy raz sięgamy wraz z rozpoczęciem nauki w szkole. Choć coraz więcej uczniów i studentów sporządza notatki na laptopach i tabletach, zeszyt szkolny wciąż zajmuje istotne miejsce w procesie nauki.


Zeszyt w linie, kratkę, kropki czy gładki? W formacie A5 czy może A4? Kołonotatnik, z klejonym grzbietem czy z klasycznymi zszywkami? W Świecie Artysty znajdziesz tanie zeszyty w różnych rozmiarach, kolorach i formach. Mamy wszystko, czego potrzebuje każdy uczeń, student i artysta. Zadbamy o to, byś zawsze miał pod ręką ulubiony zeszyt A4 w kratkę do sporządzania zapisków, pomysłów i szkiców.

Jakie zeszyty możesz u nas znaleźć?

Zeszyty szkolne dzielimy głównie na bruliony w kratkę, linie oraz gładkie. Choć wzory te zaliczamy do najpopularniejszych, warto wiedzieć, że producenci zeszytów oferują znacznie więcej motywów. Już sam zeszyt A4 w linie możemy podzielić na kilka rodzajów:

 • linie podwójne – podwójna kolorowa linia (najczęściej niebiesko-czerwona) ułatwia naukę pisania i jest niezastąpiona w klasach 1-3 szkoły podstawowej,
 • linie pojedyncze – standardowa szeroka linia dla osób, które potrafią już pisać,
 • linie francuskie – dodatkowe linie ułatwiające naukę pisania lub kaligrafii.

Wśród produktów dostępnych w Świecie Artysty znajdziesz również popularne zeszyty w kropki, które świetnie sprawdzają się do prowadzenia bullet journal. Nowością są także zeszyty w geometryczne wzory, idealne dla grafików, designerów, tatuażystów i studentów, którzy szukają skutecznego sposobu, by nie zasnąć na nudnym wykładzie ;-)

Do czego może posłużyć zeszyt szkolny?

Zeszyty do szkoły to akcesoria, z których korzystają nie tylko dzieci, lecz także dorośli. Najmłodsi często niechętnie otwierają zeszyty, gdyż kojarzą im się głównie z nauką. Zupełnie inaczej jest w dorosłym życiu, kiedy to klasyczny zeszyt w kratkę zaczyna pełnić rozmaite funkcje.

 • zeszyt do nauki – uczymy się przez całe życie, dlatego zeszyty A4 w kratkę są niezastąpione podczas nauki języków obcych, szkoleń biznesowych czy kursów pisania,
 • przepiśnik – w praktycznym zeszycie możesz zapisywać ulubione przepisy kulinarne, także te przekazywane z pokolenia na pokolenie,
 • dziennik – do prowadzenia codziennych zapisków wystarczą: zeszyt w kratkę A4, długopis i 15 minut wolnego czasu,
 • szkicownik – szkicuj, gdziekolwiek jesteś i zapełniaj zeszyt pomysłami na komiksy, tatuaże, portrety czy pejzaże,
 • notatnik – sporządzaj listy zakupów, zapisuj ważne adresy, cytaty i pomysły oraz odhaczaj załatwione sprawy z listy „to do”,
 • bullet journal – postaw na kreatywne planowanie i daj się ponieść swojej wyobraźni,
 • zeszyt do kaligrafii – kaligrafia wymaga praktyki, dlatego ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz, zapełniając kolejne strony zeszytu.

Zeszyty szkolne dla najmłodszych

Dlaczego warto prowadzić odręczne zapiski?

Notatnik kojarzy się dziś już nie tylko z zeszytem, lecz także z aplikacją znajdującą się w komputerze czy smartfonie. Prowadzenie notatek w wersji elektronicznej bywa wygodne, zwłaszcza jeśli telefon jest przedmiotem, który zawsze masz pod ręką. Jednak czy wiesz, że prowadzenie odręcznych zapisków ma naprawdę wiele zalet? Oto kilka z nich:

 1. Odręczne pisanie wzmacnia mięśnie dłoni i ćwiczy koordynację oko-ręka, dlatego ważne, by zachęcać dzieci do pisania długopisem lub piórem.
 2. Pisząc odręcznie, ćwiczysz pamięć, dlatego własnoręczne sporządzanie notatek pozwala szybciej przygotować się do egzaminów i lepiej lokalizować miejsca, w których coś napisaliśmy („To było na pewno na dole po lewej stronie...”),
 3. Nawet najlepszy zeszyt w linie A4 nie jest wyposażony w autokorektę, dlatego pisząc w zeszycie, ćwiczysz ortografię, interpunkcję i styl.
 4. Pisanie ręczne pozwala wychodzić poza schematy – tutaj Ty decydujesz o rodzaju i rozmiarze „czcionki”, interlinii i wszystkich opcjach, które zwykle ustala automatycznie komputer.
 5. Każdy z nas ma swój własny charakter pisma, który jest unikalny, tak jak DNA czy odciski palców. Warto więc pielęgnować tę cechę, sporządzając odręczne notatki, zapisując ulubione cytaty z książek czy prowadząc pamiętnik.

Tanie zeszyty Oxford, Clairefontaine i Happy Color

Starannie dobieramy produkty do naszej kolekcji, dlatego w Świecie Artysty znajdziesz zeszyty, które wyróżniają się wysoką jakością, ciekawym designem i atrakcyjną ceną. Sięgaj po tanie zeszyty Oxford, Clairefontaine czy Happy Color i korzystaj z nich tak, jak lubisz – notując przepisy kulinarne, sporządzając listy słówek z angielskiego, tworząc projekty tatuaży albo rozwijając swoją pasję do kaligrafii.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl