Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Sprawdź więcej
Zestaw  farb kredowych VINTAGE,  ART creation - 3x100ml
Zestaw farb kredowych VINTAGE, ART creation - 3x100ml
59,90 zł 54,76 zł
szt.
Zestaw  farb kredowych VINTAGE,  ART creation - 3x100ml
Zestaw farb kredowych VINTAGE, ART creation - 3x100ml
59,90 zł 54,76 zł
szt.
 Wydrapywanka PENWORD Tęczowa A4, 10 arkuszy
Wydrapywanka PENWORD Tęczowa A4, 10 arkuszy
22,00 zł 16,47 zł
szt.

Blog Świata Artysty

Sztalugi studyjne


 

Dobrej jakości sztalugi studyjne to niezbędny element wyposażenia każdej pracowni. W przypadku przygotowywania większych kompozycji są niezbędne, aby prawidłowo operować przyborami plastycznymi i mieć wygodny dostęp do podobrazia. Umieszczenie obrazu na sztaludze umożliwia też objęcie całości wzrokiem i ocenę kompozycji z różnych perspektyw.

Sztalugi studyjne – dopasowanie

Malując, większość artystów przybiera pozycję stojącą lub też siada na specjalnym stołku. Sztalugi studyjne można regulować, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do swojego wzrostu i stanowiska. Zapewniają stabilne oparcie dla podobrazia, niezależnie od jego wymiarów. Górny i dolny uchwyt możesz swobodnie przemieszczać, a następnie dokręcać już po dopasowaniu do blejtramu.

Sztalugi studyjne w naszym sklepie plastycznym

Trudno wyobrazić sobie dobrze przygotowaną pracownię malarską bez sztalug studyjnych. Plastycy wykorzystują je również w plenerze – dzięki lekkości, łatwo można przenosić je z miejsca na miejsce. Wykonuje się je z dobrej jakości drewna – najczęściej bukowego, impregnowanego olejem roślinnym. Oprócz półek możesz regulować również jej kąt nachylenia. Dzięki możliwości dopasowania do osobistych preferencji i wymagań techniki, sztalugi studyjne zdecydowanie stanowią najbardziej komfortowe rozwiązanie. Nasz sklep plastyczny z asortymentem artystów oferuje również jakościowe produkty do malowania, w tym podobrazia w różnych wielkościach.

Komu przyda się sztaluga studyjna?

Choć sama nazwa wskazuje, że sztalugi studyjne do malowania wykorzystywane są głównie przez profesjonalnych artystów, ich atuty z powodzeniem mogą wykorzystać także początkujący malarze. Łatwość, z jaką w stelażu można umieścić płótno oraz możliwość dopasowania jego ustawienia do własnych preferencji, pomagają zminimalizować zmęczenie spowodowane długotrwałą pracą przy tworzeniu dzieła. Doskonała stabilizacja sprawia także, że początkujący artyści, którzy często nie posiadają jeszcze doskonale rozwiniętych umiejętności operowania narzędziami malarskimi, mogą być pewni swoich ruchów. Dzięki temu nawet niedoświadczony malarz może się skupić na swojej koncepcji, zamiast zaprzątać sobie głowę sprawami technicznymi. Regulacja pozwalająca na umieszczenie na sztaludze płócien o niemal dowolnych rozmiarach sprawia, że nie jest konieczny zakup sztalug różnej wielkości.

Sztaluga studyjna dla artystów do malowania… Czy tylko?

Sztaluga studyjna drewniana dla artystów może się kojarzyć z akcesorium przeznaczonym wyłącznie dla wąskiej grupy odbiorców. Czy tak faktycznie jest? Jeśli zastanawiamy się nad jej zakupem, ale nie jesteśmy pewni, czy nasza kariera artystyczna faktycznie się rozwinie, istnieje kilka pomysłów na zagospodarowanie dużej sztalugi. Przede wszystkim możemy jej używać jako stojaka na gotowy już obraz. Jeśli nie dysponujemy jednak żadnym dziełem godnym miejsca na sztaludze, możemy zamontować na niej lustro. Tak więc sztaluga studyjna może okazać się świetnym uzupełnieniem domowego wyposażenia. Dotyczy to zarówno mieszkań o klasycznym wystroju, jak i tych w stylu industrialnym. Surowe drewno impregnowane jest materiałem ponadczasowym i prostym w konserwacji.

Sztaluga studyjna – cena znaczy jakość

Choć może się wydawać, że ceny sztalug studyjnych są wysokie, oferowane przez nie możliwości warte są tego wydatku. Odpowiednia stabilizacja, wygoda użytkowania i trwałość sprawiają, że z zakupionego sprzętu będziemy mogli korzystać przez długi czas. Każda oferowana w naszym sklepie profesjonalna sztaluga studyjna wykonana jest z wysokiej jakości drewna. Dzięki temu jest bardzo stabilna. Dobrze spasowane elementy sprawiają, że sztaluga nie chwieje się i postawiona na twardym, płaskim podłożu doskonale sprawdzi się nawet podczas pracy nad większymi projektami.

W naszym sklepie oferujemy wyłącznie najwyższej jakości produkty pochodzące od renomowanych producentów. Ich jakość wykonania pozwala na wieloletnie, bezproblemowy użytkowanie i wykorzystanie nawet do nietypowych (na pierwszy rzut oka) celów. Zachęcamy więc  do zapoznania się z naszą ofertą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl