Opcje przeglądania
Sprawdź więcej
Blok mix-media kwadratowy SM-LT - 200g, 32ark. 14x14cm
Blok mix-media kwadratowy SM-LT - 200g, 32ark. 14x14cm
74,50 zł 61,10 zł
szt.

Blog Świata Artysty

Agnieszka Wilczyńska


 /

 

Agnieszka Wilczyńska z wykształcenia jest pedagogiem. Zaczęła też edukację plastyczną w Wielkopolskiej Szkole Architektury i Sztuki, która to miała być przygotowaniem do egzaminów na Poznańskim ASP, jednak ostatecznie do egzaminów nie podeszła. Dalej swój rozwój w temacie rysunku i malarstwa rozwijałam samodzielnie, korzystając z kursów online.

Uwielbia kontakt z naturą, spacery po lasach i łąkach, możliwość obserwowania życia dzikich zwierząt, owadów, roślin.

Poza tym bardzo lubi czytać biografie, jest to zainteresowanie nawiązujące do wyuczonego zawodu, ponieważ interesuje się psychologią i rozwojem osobistym, wszystko to odnajduje i zgłębia, czytając życiorysy ciekawych osób.

Prywatnie jest mamą, oraz opiekunką sporej gromadki sierściuchów :-)

 

Dziś zapraszamy Was na wywiad z Agnieszką, która oczarowała nas niezwykłą precyzją i ogromnym sercem jakie wkłada w wykonywanie swojej pracy ale również ogromnym zaangażowaniem i miłością do zwierząt.

Więcej prac Pani Agnieszki możecie zobaczyć na:

Instagram : @wilczyrys

Facebook : Wilczy Rys

Strona internetowa : wilczyrys.pl

 

Zapraszamy na krótką rozmowę oraz prezentację prac artystki.


Świat Artysty: Jaką techniką/technikami najczęściej wykonuje Pani swoje prace? 

Artysta: W ostatnim czasie są to przede wszystkim akwarele, które lubię łączyć z cienkopisami, kredkami czy ołówkiem.

Akwarela jest delikatna i subtelna, cienkopisem mogę dodać trochę ekspresji, dlatego tak lubię te połączenie.

Mam ogromny sentyment do ołówka, dlatego też często do niego wracam. 

Świat Artysty: Co najchętniej Pani maluje/rysuje/tworzy? (Pejzaże, martwa natura, zwierzęta, abstrakcja, portrety itp) Mile widziane uzasadnienie.

Artystka: Przede wszystkim zwierzęta. Od dziecka miałam ich wokół siebie dużo. Lubiłam je obserwować, szukać z nimi więzi i porozumienia, są dla mnie ważne dlatego to właśnie na nich skupiam się w swojej twórczości.

Szczególną uwagę kieruję na oczy, wyrażają one wewnętrzny świat zwierzaka, to co w danej chwili przeżywa, odzwierciedlają też jego charakter, temperament.

Myślę, że w portretach to właśnie oczy, charakterystyczne  spojrzenia, pobudzają emocje i przywołują wspomnienia u ludzi, którzy tak bardzo kochają swoich pupili.

Świat Artysty: Jakie są Pani ulubione produkty, które wykorzystuje Pani podczas pracy? 

Artystka: Zacznę od papieru, którego jakość ma dla mnie duże znaczenie. Do akwareli najbardziej lubię używać papierów od Winsor&Newton szczególnie hot pressed. Farb używam różnych zamiennie, od R. Szmal, Winsor&Newton, Białe Noce, wszystkie w kostkach, które najbardziej mi odpowiadają. Pod ołówki najbardziej lubię papier SM-LT Professional Bristol. Cienkopisy Sakura Pigma Micron i Rystor, które są równie dobre.

Ołówki najczęściej używam Faber Castel 9000, oraz automatyczny Pentel. W związku z tym, że uwielbiam pokazywać detale, zarówno ołówki automatyczne jak i cienkopisy, zawsze wybieram najcieńsze, dzięki czemu mogę precyzyjnie wykończać swoje prace.

Świat Artysty: Dlaczego Pani maluje/rysuje/tworzy? 

Artystka: Z opowiadań wiem, że już od małego dziecka dużo rysowałam, wykazując przy tym wyjątkową cierpliwość i wnikliwość.

Od zawsze mam w sobie obserwatora świata, któremu w tyle głowy nieustannie przewijają się myśli i pytania, jak łamie się światło na tym, na co patrzę, jakie widzę kolory, jakie jest ich nasycenie i od czego może zależeć, skąd te kolory pochodzą, od czego się odbijają, czy każdy widzi to tak samo jak ja… Po takich ciągłych analizach, nie pozostaje nic innego, jak spróbować pokazać swoje wnioski. Każda praca to poszukiwanie odpowiedzi, próba złapania czegoś, co jest ulotne, zatrzymania by móc popatrzeć, wizualizacja tego, co tworzy umysł. Bardzo wciągające jest to, jak umiejętności muszą ścigać te myśli, a w dzisiejszych czasach, kiedy dostępnych jest tyle różnych materiałów,, ta zabawa zdaje się nie mieć końca!

Świat Artysty: Czy ma Pani swojego ulubionego artystę, osobę, którą Pani/Pan podziwia, a jej dzieła inspirują?

Artystka: Takich artystów jest bardzo wielu, nie mam jednego ulubionego. Na pewno bardzo  lubię wracać do twórczości Stanisława Wyspiańskiego, Olgi Boznańskiej, Leona Wyczółkowskiego, Alberta Durera, Claude Moneta oraz Williama Turnera.

Świat Artysty: Dziękujemy Pani Agnieszko za udział w naszym cyklu :) Jeżeli zainteresowaliśmy Was tym krótkim wywiadem wszystkich zapraszamy do obejrzenia naszego kolarzu prac Artystki.

 

 

 

/

/

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl