Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Blog Świata Artysty

Ilona Milewska


/

Ilona Milewska absolwentka WSP Kraków, dyplom obroniła z malarstwa. Od 34 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia plastyczne. Zafascynowana możliwościami nowej technologii zaczęła tworzyć również formy cyfrowe za pomocą programów graficznych. Jednak techniki tradycyjne są w niej i nimi przemawia do widza.

Sama Artystka mówi o sobie : Kocham naturę, słońce i ciepło w ludziach. Rysuję i maluję od zawsze, a proces twórczy pozwala mi wyrazić moje emocje, zachwyt nad pięknem i jest sposobem komunikacji się ze światem. Potrzeba tworzenia jest we mnie tak silna, że zawsze coś powstaje, obraz, forma przestrzenna, serweta.

Prace Pani Ilony wielokrotnie wystawiane były w wielu miastach w Polsce i za granicą na wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Dziś pokażemy Państwu tylko mały fragment twórczości Artystki, zapraszamy do naszej rozmowy :)

Prace można zobaczyć: www.ilonaart.studio-graficzne.com

ŚA: Jaką techniką/technikami najczęściej wykonuje Pani swoje prace?

Ilona Milewska: Malując farbami olejnymi opowiadam o swoich odczuciach. Zapach terpentyny koi i odpręża. Struktura farby kładziona szpachelką, pędzlem, jak i palcami pozwala głębiej i mocniej wyrazić siebie. 

Pastel suchy wykorzystuję do dużych formatów na potrzeby dekoracji, dzięki ich lekkości łączę wiele arkuszy papieru w przestrzeni. Pracuję w ciszy, o świcie lub późną nocą. To czas oderwania, ucieczki, wolności.

ŚA: Co najchętniej Pani maluje/rysuje/tworzy?

Ilona Milewska: Maluję naturę, kwiaty z mojego ogrodu, ukochane malwy, nasturcje, słoneczniki, ale też ptaki i krajobrazy dotknięte uważnym spojrzeniem, z natury i zapamiętane. Akwarele to szybkie notatki, zapiski. Uchwycony i utrwalony czas, który poprzez obraz już na zawsze zostaje we mnie. Inspiruje mnie natura, doskonałość struktury, formy, kompozycji, koloryt, światło i faktura. Wszechświat i jego energia nakreślona Boską mocą. Czerpię z niej siłę i spokój.

ŚA: Jakie są Pani ulubione produkty, które wykorzystuje Pani podczas pracy? 

Ilona Milewska: Lubię dobrej jakości przybory plastyczne: podobrazia Standard ART. RAM, blok akwarelowy Student Canson, papier do pasteli Pastelmat Clairefotaine,  farby olejne Talens Van Gogh, farby akwarelowe Winsor&Newton, pędzle Renesans i wiele akcesoriów niezbędnych człowiekowi kreatywnemu. Kupuję je w profesjonalnym sklepie z kompetentną i życzliwą obsługą :)

ŚA: Czy ma Pani swojego ulubionego artystę, osobę, którą Pani podziwia, a jej dzieła inspirują?

Ilona Milewska: Zachwycam się wrażliwością, intelektem, talentem wielu artystów np. St. Wyspiańskim, J. Malczewskim, J. Dudą-Graczem, ale też rzeźbiarzami, architektami, scenografami, muzykami. Artystami współczesnymi i ludźmi tworzącymi rękodzieło.

Świat Artysty: Dziękujemy Pani Ilono za udział w naszym cyklu :) A wszystkich zapraszamy do obejrzenia naszego kolarzu prac Artystki. 

/

 /

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl