Opcje przeglądania

Blog Świata Artysty

Sebastian Łapot


Sebastian Łapot - Ilustrator, Rysownik i Youtuber.

Od dziecka rysunek jest jego pasją. Naukę zaczął jako 13 latek a kredki które są jego ulubionym medium nie mają dla niego tajemnic. Prowadzi na Youtubie jeden z najpopularniejszych kanałów polskojęzycznych w który pokazuje i zachęca innych do tworzenia. Kreatywność i sztuka są dla niego niezwykle ciekawe,  więc swoimi publikacjami stara się zachęcać innych do tworzenia. Współpracując z różnymi producentami artykułów plastycznych, testuje i pokazuję jak można tworzyć za pomocą ich produktów. Jego opinie oparte są w 100% na jego odczuciach, wynikających z procesu twórczego. 

Sebastian do wszystkiego doszedłem sam i jest inspiracją dla nas wszystkich. Udowadnia na co dzień, że jeśli tylko chcemy możemy spełnić swoje marzenia. 

 

ŚA: Jaką techniką/technikami najczęściej wykonuje Pan swoje prace? 

Sebastian: Od 10 lat pracuję kredkami. Moimi ulubionymi są te, na bazie oleju lub z jego dodatkiem. Uwielbiam kiedy otwieram nowe opakowanie i czuję jeszcze zapach drewna! To mnie mega inspiruje.

 

ŚA: Co najchętniej Pan maluje/rysuje/tworzy? 

Sebastian: Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych! Rysuję wszystko. Od martwej natury po zwierzęta, portrety ludzi, pejzaże. Co mi serce podyktuje i na co mam ochotę w danej chwili, po prostu rysuje. Ostatnio więcej tworzę portretów na zamówienie, co bardzo mnie cieszy, ponieważ uwielbiam patrzeć, kiedy ludzie widząc moją pracę, cieszą się i są zadowoleni.

ŚA: Jakie są Pana ulubione produkty, które wykorzystuje Pana podczas pracy? 

Sebastian: Najczęściej używam kredek Lyra Rembrandt Polycolor. Posiadają w sobie odrobinę oleju i są średnio twarde, co bardzo pomaga mi przy tworzeniu detali. Z racji, że na moim kanale Youtube testowałem już ogrom przyborów, ciężko mi czasem powiedzieć które uwielbiam najbardziej. Ale faworytem są Polycolory od Rembrandta. Często sięgam też po tańsze produkty np z firmy Giotto Stilnovo lub Koh i Noor Polycolor.

ŚA: Dlaczego Pan maluje/rysuje/tworzy? 

Sebastian: Oj! To bardzo ciekawe pytanie, które zadaje mi dość sporo osób.

Jak już wspomniałem wcześniej, cieszy mnie kiedy widzę uśmiech na twarzy moich klientów. Uwielbiam sprawiać przyjemność innym, a jeśli jeszcze przy tym mogę robić to co kocham i to co siedzi we mnie od dziecka już tyle lat, przechodzi na innych. To niesamowite uczucie!

Po prostu kocham to co robię i nie wyobrażam sobie, by to miało zniknąć.

Gdyby tak było czułbym, że straciłem coś bardzo cennego i podejrzewam, że ogarnęła by mnie szarość dnia codziennego. Na szczęście mam tę siłę, by pokolorować swój Świat na takie barwy, jakie mi się podobają. Z uśmiechem i pasjami idzie się łatwiej przez życie.

ŚA: Czy ma Pan swojego ulubionego artystę, osobę, którą Pan podziwia, a jej dzieła inspirują?

Sebastian: Może odpowiem teraz trochę banalnie, ale ulubioną artystką jest moja Mama, która zawsze mnie fascynuje i zadziwia jak tworzy obrazy farbami. Dla mnie to czarna magia. A dodatkowo, najlepszymi artystami są osoby, które mnie śledzą na Youtubie. To oni pokazują jaki z czasem robią progres i jakie pięknie tworzą ilustracje. Ogromnie się cieszę, że młodzi ludzie, tak bardzo się angażują i rozwijają w tym kierunku. Zawsze staram się ich wspierać i dopingować, bo wiedzą że ja w nich wierzę i nie mogę ich zawieść. To jest piękne.

ŚA: Panie Sebastianie, pięknie dziękujemy za poświęcony nam czas. Dziękujemy przede wszystkim za to, że oprócz cudownych prac, które Pan tworzy jest Pan inspiracją dla młodego pokolenia. Sami wielokrotnie rozmawiają z młodzieżą, wspominają o tym, że filmy i treści które Pan tworzy są dla nich inspiracją i wskazówkami do bycia lepszymi rysownikami. Oby takich ludzi więcej ! Pozdrawiamy !

A twórczość i bieżąc a pracę Pana Sebastiana możemy podziwiać :

Instagram @sebastian_rysuje

Facebook @sebastianRysuje

i prawdziwy hit :) Youtube : Sebastian Rysuje 

/

/

Kredki ołówkowe GIOTTO Stilnovo - 50 kolorów Kredki ołówkowe GIOTTO Stilnovo - 50 kolorów
Cena: 138,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl