Opcje przeglądania
Sprawdź więcej
Sztaluga stołowa ART-RAM Margaret / Bern
Sztaluga stołowa ART-RAM Margaret / Bern
233,80 zł 189,00 zł
szt.
Blok mix-media kwadratowy SM-LT - 200g, 32ark. 14x14cm
Blok mix-media kwadratowy SM-LT - 200g, 32ark. 14x14cm
74,50 zł 61,10 zł
szt.

Blog Świata Artysty

Wojciech Osielczak


Spotkanie z Artystą -Wojciech Osielczak

Wojciech Osielczak - rocznik 92, absolwent Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Studium Pedagogicznego przy Wydziale Malarstwa tejże uczelni. Przywiązany do szkoły dobrowolnie od lat, najpierw jako uczeń, później pracownik i nauczyciel. Rysuje, ilustruje, fotografuje, maluje i obserwuje świat szeroko otwartymi oczami. Prace prezentowane na wystawach w Polsce, Francji i na Słowacji.


Zapalony afirmator wszystkiego co związane z naturą, obsesyjny podróżnik w szukaniu drugiego człowieka i duchowości. Pasjonat swojej żony i natury. Niektórzy mówią na niego “Leśny człowiek”, żona zaś – że jest przybyszem z innej planety i odkrywa świat jakby widział go po raz pierwszy. Prace Wojciecha możecie obejrzeć na Behance oraz ArtStation


Świat Artysty: Jaką techniką/technikami najczęściej wykonuje Pan swoje prace? 

Wojciech Osielczak: Najczęściej ołówek, cienkopis lub węgiel ostatnio przekonuję się do i odkrywam potencjał kredek, ponadto farby olejne, akrylowe, tusze no i tablet graficzny

ŚA: Co najchętniej Pan tworzy? 

WO: Najchętniej tworzę kompozycje symboliczne z motywem człowieka i jego środowiska. Obrazy figuratywne, pejzaże.

ŚA: Jakie są Pana ulubione produkty, wykorzystywane podczas pracy? 

JP: Ostatnio przy szkicowaniu przodują ołówki Cretacolor Monolith, nie zawiodła mnie jak na razie firma  Faber- Castell -  używam cienkopisy, ołówki, węgle w ołówku, jak i w sztyfcie. Tusze rysunkowe Winsor & Newton, farby olejne Van Gogh, akrylowe Amsterdam. Cenię szkicowniki firmy Hahnemuhle z duża gramatura.

ŚA: Dlaczego Pan tworzy?

JP: Tworzę z ciekawości i potrzeby.

ŚA: Czy ma Pani swojego ulubionego artystę, osobę, którą Pani podziwia, a jej dzieła inspirują?

JP: Ulubionego nie mam. Inspiracja, zachwyt i podziw przychodzą, odchodzą by znów wrócić i tak dalej. Nie sposób zliczyć tych doświadczeń. Ostatnio całą niedzielę nosiłem emocje pod wpływem porywających obrazów szwajcarskiego malarza Arnolda Böcklina. A tydzień upłynął na słuchaniu inspirujących muzyki brytyjskiej grupy Tinderstick.

Spotkanie z Artystą -Wojciech Osielczak

ZOBACZ PRODUKTY JAKICH UŻYWA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl