MASKA NA ZABAWĘ KARNAWAŁOWĄ - I NIE TYLKO!

Nieodzownym elementem zabawy karnawałowej są przebrania oraz uzupełniające je maski. Niezależnie od tego czy chcemy stworzyć użytkowe przebranie na planowaną imprezę, czy może spędzić nieco czasu z dziećmi, dekorując maski karnawałowe na zabawę - gotowe maski z papieru posłużą jako znakomita baza. Wykonując samodzielnie maski na karnawał, można puścić wodzę fantazji i stworzyć oryginalne elementy przebrania, które dopełnią strój. Przy pomocy papierowych form, można także tworzyć maski ozdobne, które następnie można powiesić na ścianie.

Maski karnawałowe

Tradycja tworzenia bogato zdobionych masek okolicznościowych - na karnawał czy Halloween, sięga wielu pokoleń wstecz. W wielu krajach świata, przygotowywanie przebrań i kostiumów na czas karnawału, było bardzo ważne, ponieważ zgodnie z wierzeniami miały one wpływać na dobrobyt w nowym roku. Tradycyjne maski są najbardziej rozpoznawalnym i charakterystycznym elementem np. dla karnawału w Wenecji. Obecnie maski karnawałowe wykorzystuje się głównie na oficjalnych przyjęciach i imprezach tematycznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na mniej zobowiązujące okazje przygotować własne maski. Wykonywanie masek wraz z dziećmi to świetna zabawa, pozwalająca rozwijać wyobraźnię i zdolności plastyczno-techniczne najmłodszych. Gotowe, ozdobione maski można wykorzystać do wspólnej zabawy, zainscenizowania przedstawienia albo wykorzystać jako element przebrania na zabawie choinkowej w przedszkolu lub szkole.

Maski na karnawał

Stworzenie maski na karnawał od podstaw może być kłopotliwe, zwłaszcza gdy nie ma się wprawy w tej kwestii. Dlatego warto wybierać gotowe maski, wykonane z Papier-Mache. Są niedrogie, łatwo dostępne oraz występują w wielu wzorach. Papierowe maski można łatwo przerobić, a przy tym są także lekkie, wytrzymałe i nieskomplikowane w obróbce. Dobierając odpowiedni klej, można ozdobić maskę przy pomocy różnych materiałów, takich jak tkaniny, wycinki z gazet, bibuła, włóczka, pióra, brokat czy kryształki. Przygotowanie maski na karnawał przy pomocy farb i flamastrów także jest możliwe. Powierzchnia maski dobrze pochłania tusz i farbę, dzięki czemu kolory są wyraźne i trwałe. Wszystko czego potrzeba to jedynie twórcze podejście i oryginalne pomysły. Gotowa maska może przypominać ulubione zwierzę albo bohatera kreskówki. Zawsze jednak warto pamiętać o pozostawieniu projektów do dobrego wyschnięcia kleju i farb. Szczególnie w przypadku alergików, trzeba zwracać uwagę na rodzaj kleju, jaki się wykorzystuje do mocowania poszczególnych elementów maski.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl