UNIWERSALNE I TRWAŁE - TO WŁAŚNIE MARKERY AKRYLOWE

Różnorodne markery już dawno nie kojarzą się jedynie z podkreślaniem fragmentów notatek. Towarzyszą codziennej pracy grafikom, plastykom, studentom artystycznych kierunków oraz każdemu, kto pasjonuje się zdobieniem przedmiotów codziennego użytku czy tworzeniem jedynych w swoim rodzaju rysunków.

Markery akrylowe - kilka słów o ich uniwersalności

W tego typu rozwiązaniach wykorzystuje się specjalny tusz akrylowy. To dzięki niemu markery akrylowe wygrywają w starciu ze zwykłymi pisakami. Można ich używać na wielu powierzchniach i tworzyć wybrane wzory zarówno na metalu i tworzywach sztucznych, jak i też bezpośrednio na tkaninach czy płótnie. Nowoczesna technologia umożliwi więc naniesienie trwałego wzoru, bez użycia dodatkowych środków utrwalających. Warto wspomnieć również o tym, że markery akrylowe są odporne na wodę oraz sprawdzą się nie tylko na powierzchniach gładkich, ale również na porowatych.

Czy rysunek wykonany z pomocą markera akrylowego będzie trwały?

Niezależnie od tego, czy zajmujemy się rysunkiem/malowaniem zawodowo, czy raczej traktujemy taką formę spędzania czasu jako hobby — blaknięcie kolorów może być dla nas prawdziwym utrapieniem. Używając tradycyjnego flamastra lub pisaka, należy pamiętać, że wygląd pracy wykonanej z ich pomocą z czasem się zmieni, bowiem barwy staną się mniej intensywne. Markery akrylowe pozwalają na stworzenie rysunku odpornego na wpływ światła słonecznego. Dzięki temu zarówno rysunek wykonany przez malucha, jak i profesjonalna grafika będzie zachwycać intensywnymi kolorami przez długi czas. I to niezależnie od materiału, na którym powstała praca!

Zanim kupisz marker akrylowy

Pierwszą cechą markera akrylowego, na którą zwracamy uwagę, jest oczywiście jego kolor. Wybierać można spośród różnorodnych barw: neonowych, pastelowych, bardzo żywych czy metalicznych. Przed zakupami warto wziąć pod uwagę jednak nie tylko kolor, ale również grubość i kształt końcówki.

Najbardziej popularnym rozwiązaniem jest końcówka o grubości 2,5 mm. Jeśli marker akrylowy ma posłużyć do wykonania detali (np. do ozdabiania ceramiki), warto poszukać nieco cieńszego flamastra, który pozwoli na stworzenie precyzyjnych wzorów. Tu znowu wspomnieć trzeba o uniwersalności markerów akrylowych, bowiem większość takich pisaków posiada ściętą końcówkę. Oznacza to, że z pomocą jednego markera można stworzyć zarówno cienką linię, jak i szybko wypełnić barwą większy obszar.

Szybkoschnący, nietoksyczny i trwały marker akrylowy to gadżet, który wykorzystać można w pracy, w domu, podczas oddawania się swojemu hobby oraz podczas tworzenia rysunków z dziećmi — taka pamiątka przetrwa wiele lat, nie tracąc na atrakcyjnym wyglądzie! Warto więc mieć pod ręką chociaż jeden tego typu pisak.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl