FARBY AKWARELOWE KOH-I-NOOR - NA DOBRY POCZĄTEK

Farby akwarelowe od Koh-I-Noor, które pieszczotliwie nazywamy kółeczkami mają jeden zasadniczy plus i jeden minus. Minus jest taki, że wyglądają bardzo niepozornie i  kojarzą nam się raczej ze szkolnymi akwarelkami, którymi dość trudno wyczarować mocno nasycone kompozycje. Plusem natomiast jest to, że oferują naprawdę dobrą jakość w świetnej cenie. 

Koh-I-Noor oferuje nam aż 48 różnych odcieni, umieszczonych po 6 kolorów w okrągłych, czarnych paletkach. Paletki posiadają uniwersalne zaczepy, dzięki czemu można je ze sobą skręcać i tworzyć dowolne zestawy odcieni, przy okazji zaoszczędzając sporo miejsca na przechowywanie. Średnica każdej barwnej pastylki to 2,25cm.

Faktem jest, że farby do rozrobienia wymagają stosunkowo sporo wody, jednak po wstępnym, solidnym namoczeniu pastylki później pracuje się nimi bardzo dobrze. Można je swobodnie łączyć uzyskując nowe odcienie zarówno mocniej jak i słabiej nasycone. Wymagają raczej żwawej pracy, ponieważ smuga po nałożeniu na papier dość szybko wysycha. Przyglądając się z bliska suchej, gotowej już pracy zauważyć można, że farba posiada kredową teksturę, kojarzącą się nieco np. z suchymi pastelami. Może to być minus, zwłaszcza przy grubszych warstwach, gdzie mogą pojawić się niewielkie pęknięcia, a po dotknięciu dłonią na placu zostanie znikoma ilość kolorowego pyłku. Wszystko jednak zależy od efektu, na jakim nam zależy. Nam on się bardzo podoba.

 

 

Podsumowując, farby te polecilibyśmy przed wszystkim osobom, które chciałyby spróbować techniki akwareli i zależy im na przyzwoitych farbach do ćwiczeń w dobrej cenie. Uważamy, że mogą zaciekawić również osoby, którym technika ta nie jest już obca. Z pewnością przypadną do gustu najmłodszym artystom. 

Farby akwarelowe Koh-I-Noor znajdziecie tutaj. Papiery do akwareli znajdziecie tutaj, my korzystaliśmy z tego.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl