SENNELIER, CZĘŚĆ I - HISTORIA MARKI

Sennelier wśród artykułów plastycznych jest niczym Porsche wśród samochodów albo Chanel w świecie mody.

To marka, która istnieje od przeszło 130 lat. Jej produkty swą wyjątkowość zawdzięczają technice wytwarzania opartej o tradycyjne techniki, opracowane przez pradawnych mistrzów, połączone z innowacyjnymi metodami współczesnej chemii. Prawdopodobnie właśnie to powoduje, że produkty Sennelier niezmiennie zachwycają artystów na całym świecie.

Marka powstała w 1887 roku, kiedy to Gustave Sennelier, francuski chemik, założył manufakturę na ulicy Quai Voltaire 3. Od Luwru dzielił ją jedynie most nad Sekwaną, a Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Pięknych, słynna Ecole des Beaux-Arts znajdowała się kilka kroków dalej. Sklep Senneliera do dziś istnieje w tym samym miejscu.

Gustave Sennelier dogłębnie przeanalizował historię i rodzaje zastosowania pigmentów, co zaowocowało opracowaniem procesu wytwarzania barwników olejnych, formułowana precyzyjnych metod mieszania tonów i kontroli ich krycia. Jego unikatowa, wyróżniająca się na tle ówczesnej konkurencji technika, drobiazgowość i misterność wykonania produktów, a także wyczulone oko sprawiły, że wkrótce w jego sklepie zaczęli zaopatrywać się nie tylko studenci, ale też najwięksi paryscy artyści- Cézanne, Gauguin, Vincent van Gogh czy Picasso. Produkty Senneliera zaczęły być postrzegane jako te, o najwyższym standardzie jakości.

Farby olejne Senneliera można znaleźć na obrazach w największych muzeach świata. Sennelier stał się legendą i marką referencyjną, do której dziś porównywane są farby, pastele czy pigmenty innych producentów. Niezmiennie zachwyca intensywnością kolorów, ich jakością i niezwykłą trwałością.

Jeśli kiedyś będziecie w Paryżu koniecznie odwiedźcie sklep Senneliera na Quai Voltaire. Tymczasem, zapraszamy na zakupy do Świata Artysty :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl