CLAIREFONTAINE, CZĘŚĆ I - HISTORIA MARKI

W XVI wieku, w dolinie rzeki Muerthe w północno-wschodniej Francji powstały pierwsze papiernie. Właśnie w tym dogodnym środowisku, w roku 1858, w miasteczku Etival Clairefontaine, oddalonym o 90km od Strasburga, swoją działalność rozpoczęło Papeteries de Clairefontaine. Korzystając z materiałów dostarczanych przez lokalny przemysł tekstylny fabryka działała coraz prężniej. W 1880 roku rozpoczęła produkcję kopert, a w ślad za nimi notatników. Już po kilku latach swojej działalności Papeteries de Clairefontaine stało się jedną z najważniejszych fabryk w regionie.

Szczególną postacią w historii Clairefontaine jest Charles Nusse, prezes, który objął stanowisko w 1950 roku i to on opracował słynne logo marki, przyczynił się do coraz szerszego wykorzystywania notatników, a także zaszczepił w firmie ideę ciągłego dążenia do poprawy jakości.

Współcześnie Papeteries of Clairefontaine jest częścią Exacompta Clairefontaine, a więc jedną z 50 firm, wchodzących w skłąd grupy, która zatrudnia łacznie 3300 pracowników. Od ponad 150 lat jednym z największych atutów Clairefontaine jest wysoka jakość produktów, którą zapewniają stałe kontrole surowców, testy na poszczególnych etapach produkcji, a także innowacyjna maszyneria. Clairefontaine nadal szczyci się produkcją świetnego papieru, notesów i kopert. Rocznie Clairefontaine dostarcza klientom 165 000 ton wysokiej jakości papieru nieskładanego, bez celulozy, przeznaczonego do druku biurowego, offsetowego i produkcji artykułów papierniczych. Oprócz tego produkowane są oczywiście również inne rodzaje papieru do zastosowań plastycznych i specjalnych.

 

 

CIEKAWOSTKA:
Prędkość produkcji jednej z maszyn w fabryce sięga 1000m na minutę, co odpowiada 60km i 15 tonom papieru produkowanego na godzinę!

Papeteries of Clairefontaine zaświadcza, że ich produkcja jest przyjazna środowisku, a ekologia odgrywa ważną rolę w strategii firmy. Masa papiernicza pochodzi z lasów posiadających certyfikat zarządzania przyjaznego dla środowiska. Dodatkowo Clairefontaine aktywnie uczestniczy w rozwoju francuskich lasów, zarządzając kilkuset hektarami jodeł i świerków w górach Wogezy. Papiernia w Etival Clairefontaine jest w stanie sama pokryć 80% swojego zużycia energii elektrycznej. Produkty Clairefontaine można w całości poddać recyklingowi. Marka może poszczycić się także certyfikatami PEFC, FSC czy Blue Angel.

Clairefontaine poznaliśmy dzięki świetnej jakości artykułom papierniczym i plastycznym dla szkoły, biura i domu. W ofercie marki znaleźć można przede wszystkim bloki artystyczne, przeznaczone do różnych technik malarskich, a także szkicowniki artystyczne, zeszytykolorowe kopertyteczki, czy papiery do origami.

 

Na zakupy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl