Farby akwarelowe Sonnet - czym tak naprawdę różnią się od Białych Nocy 0

Farby akwarelowe Nevskaya Palitra Sonnet

Farby akwarelowe marki Nevskaya Palitra to jedne z najpopularniejszych akwareli w naszym sklepie. Mowa oczywiście o farbach Białe Noce i Sonnet. Bardzo często spotykamy się z Waszymi pytaniami czym właściwie te farby różnią się od siebie, a także czy jest sens wydawać ponad 2,5 razy więcej na Białe Noce. W sieci można znaleźć całą masę informacji bliższych lub dalszych prawdzie - że akwarele te oprócz nazwy i opakowania nie różnią się niczym, albo że główną różnicą są rynki, na jakie są produkowane. A jaka jest prawda?

 

Farby akwarelowe Nevskaya Palitra Sonnet

 

Białe Noce, czyli idealne farby dla profesjonalistów

Białe Noce to farby dla profesjonalistów. Farby wykonane są z drobno przetartych pigmentów najwyższej jakości i spoiwa z naturalnej gumy arabskiej. Wysokie stężenie pigmentu zapewnia maksymalną intensywność odcienia koloru akwareli. Nasycenie utrzymuje się nawet po rozcieńczeniu dużą ilością wody. Czyste kolory pozwalają się dobrze mieszać między sobą, dzięki temu łatwo uzyskać bogatą gamę odcieni. Większość farb ma najwyższy wskaźnik odporności na światło, co gwarantuje zachowanie intensywności barw co najmniej na 100 lat. Cała paleta akwareli „White Nights" składa się z 108 kolorów w kostkach o objętości 2,5ml (w tym 7 kolorów z efektem metalicznym oraz 18 odcieni pastelowych) i 100 kolorów w tubkach o objętości 10ml.

 

Farby akwarelowe Nevskaya Palitra Sonnet

 

Sonnet, czyli świetne farby na początek przygody z akwarelami

Farby akwarelowe Sonnet produkowane są na syntetycznych spoiwach i bez użycia drogich pigmentów. Zaprojektowano je głównie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z malarstwem. Zalecane są do wykonywania szkiców, prac zaliczeniowych itp. Drogie pigmenty nieorganiczne (kadmowe i kobaltowe) zastąpione są odpornymi na światło pigmentami organicznymi. Procent spoiw, dodatków i wypełniaczy w składzie jest zwiększony. Zbilansowana paleta zawiera najpopularniejsze kolory w malarstwie. W produkcji farb Sonnet jako spoiwa używa się dekstryny. Substancja ta pochodzi ze skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Linia produktów Sonnet składa się tylko z zestawów. Nie polecilibyśmy jej raczej profesjonalnym artystom, jednak na osób początkujących będą fantastyczne. 

 

Farby akwarelowe Nevskaya Palitra Sonnet

 

Czy różnica jest aż tak widoczna?

Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak i nie. Jeśli na co dzień pracujesz z akwarelami z pewnością dostrzeżesz wiele różnic i stwierdzisz, że malowanie Białymi Nocami to czysta przyjemność. Przemawia za nimi także bardzo szeroka gama kolorów oraz informacja o kodzie/nazwie pigmentu, który został użyty do produkcji koloru. Nie znajdziemy jej w przypadku farb Sonnet. Mniej lub bardziej zaawansowani artyści zwracają na to uwagę, ponieważ bazując na swoim doświadczeniu mogą przypuszczać jak będzie prezentował się dany kolor, a także w jaki sposób będzie współpracował z innymi kolorami. 

Jeśli malowanie akwarelami jest Twoim hobby i robisz to od czasu do czasu w wolnej chwili, to farby Sonnet okażą najlepszym wyborem dla Ciebie i prawdopodobnie nie zauważysz różnicy między nimi, a Białymi Nocami. Te farby mogłyby stanąć w szranki z niejednymi produktami innych producentów kierowanymi dla profesjonalistów i pojedynek by wygrały. Niech nie zwiedzie Cię też stosunkowo wąska paleta kolorów Sonnet - mieszając je możesz z łatwością uzyskać pożądany kolor. 

 

Różnice między farbami Białe Noce i Sonnet

Różnice między farbami akwarelowymi Białe Noce i Sonnet

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl