Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Sprawdź więcej
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Pearl rose
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Pearl rose
5,50 zł 4,90 zł
szt.
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Glamorous gold
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Glamorous gold
5,50 zł 4,90 zł
szt.
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Glorious Red
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Glorious Red
5,50 zł 4,90 zł
szt.
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Precious green
Zakreślacz Faber Castell Metallic - Precious green
5,50 zł 4,90 zł
szt.
Pastele olejne SENNELIER ASSORTED COLORS  72 kol.
Pastele olejne SENNELIER ASSORTED COLORS 72 kol.
719,00 zł 647,00 zł
szt.
Zestaw Farb DERWENT Shade and Tone Mixed Media Set
Zestaw Farb DERWENT Shade and Tone Mixed Media Set
105,00 zł 89,25 zł
szt.
Zestaw akwarelowy ZIELER - torba + akcesoria
Zestaw akwarelowy ZIELER - torba + akcesoria
332,70 zł 240,00 zł
szt.

Blog Świata Artysty

 Bibuła, to jeden z najpopularniejszych materiałów plastycznych z papieru. Powszechnie wykorzystywana w szkolnych pracach, dekoracjach wystaw i prezentacji, ozdabiania sal itd. Chociaż najmocniej kojarzy się właśnie ze szkołą i świątecznymi ozdobami, to chętnie jest również wybierana jako tworzywo przez dorosłych artystów. Świetnie sprawdza się w scrapbookingu i decoupage.

Co to jest bibuła?

Najprościej powiedzieć, że to specyficzny materiał papierniczy o różnej grubości i strukturze, charakteryzujący się dobrą chłonnościąBibuła, którą wykorzystuje się w plastyce, może mieć różną strukturę i gramaturę. Jest dostępna w bogatej palecie kolorystycznej.

Bibuła marszczona a bibuła gładka – właściwości i zastosowanie

Podstawowa różnica zawiera się w nazwie obu materiałów i jest łatwo dostrzegalna. Ich struktura jest różna, co pociąga za sobą różne zastosowania i możliwości osiągania zróżnicowanych rezultatów. Przez wiele lat to bibuła marszczona dominowała na sklepowych półkach i w szufladach z przyborami plastycznymi. Wraz z popularyzacją jej gładkiej wersji nie straciła na znaczeniu. Bibuła marszczona w różnych kolorach to niezmiennie jeden z podstawowych elementów szkolnej wyprawki

Bibuła gładka to doskonały materiał wykorzystywany do pakowania upominków i ochrony delikatnych przedmiotów. Jest też wykorzystywana w produktach galanterii papierniczej, np. jako przekładka do zdjęć, czy materiał do zdobienia.

Bibuła marszczona ma „kuzynkę” o imieniu krepina (lub krepa, krepina włoska). Krepina jest sztywniejsza i grubsza od bibuły, ma bardziej nasycone kolory, przepuszcza też nieco mniej światła. Jest bardziej podatna na formowanie i mniej delikatna. Jej ojczyzną jest Italia.

Kolorowa bibuła – co można z niej zrobić?

Najprościej chyba zrobić kwiatek. Wystarczy odciąć niezbyt szeroki pasek bibuły marszczonej, zwinąć go, formując odpowiednio, podkleić i... gotowe. Znacznie bardziej pracochłonny będzie witraż. Im więcej drobnych kawałków bibuły użyjesz, tym bardziej efektowny będzie. Co jeszcze da się zrobić z bibuły? Oto nasz subiektywny bibułowy TOP 10. 

10. Tworzenie witraży

 9. Robienie lampionów ślubnych lub świątecznych

 8. Wykorzystanie w formie przekładek do albumów

 7. Wypełnianie i pakowanie pudełek z prezentami

 6. Tworzenie ozdób typu kwiaty

 5. Robienie dekoracyjnych pomponów

 4. Ozdabianie karnetów

 3. Upiększanie zaproszeń

 2. Dekorowanie albumów

 ... a na miejscu pierwszym - szok i niedowierzanie!

 1. Łańcuch choinkowy !!!

Ile kosztuje bibuła?

Niewiele. W każdym razie jej zwykłe, najczęściej spotykane warianty, to koszt kilku złotych. Kupowane w zestawach rolki marszczonej bibuły są jeszcze tańsze. Umiarkowana cena bibuły jest z pewnością, obok łatwej obróbki i żywej kolorystyki, jedną z przyczyn jej sukcesu artystycznego. Sprzyja eksperymentowaniu i zachęca do odważnego stosowania. Dzięki niskiej cenie bibuła jest doskonałym materiałem do tworzenia dużych dekoracji

Dostępność i szkolne skojarzenia powodują, że bibuła bywa przez niektórych lekceważona jako materiał do „poważnych” zastosowań artystycznych. Niesłusznie. Trzeba pamiętać, że to umiejętności i zdolności twórcze artysty są najważniejszą częścią składową dzieła. Jeśli odpowiednio użyje on nawet najprostszych środków, stworzy zachwycającą kreację. Warto spróbować!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl